mamy Asystentkę Roku 2016

WRĘCZENIE NAGRÓD W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ASYSTENTKA ROKU 2016

Kolejny konkurs na Asystentkę Roku został zamknięty uroczystym finałem w siedzibie Zespołu Szkół Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie przy ul. Ogrodowej, w miejscu historycznym, o przeszło 50-letnej tradycji kształcenia pracowników biurowych, a szczególnie polskich sekretarek i asystentek. 
 

W dniu 24 czerwca 2016 r., podczas zakończenia roku szkolnego, w obecności kadry pedagogicznej, słuchaczy i zaproszonych gości wręczono konkursowe laury i nagrody tegorocznym laureatkom. Zwykle laureatka jest jedna. W tym roku jednak okazało się, że dwie Panie uzyskały taką samą liczbę punktów, co stanowi ewenement w skali 16 lat organizacji konkursu.
Obydwie Panie otrzymały tradycyjną statuetkę „SPINACZ 2016” oraz nagrody rzeczowe.
Koleżeńska rozmowa, która miała miejsce po oficjalnej części, upewniła nas, że matematyka w punktacji znalazła potwierdzenie w dojrzałości i ambicjach zawodowych tegorocznych laureatek, a uczestnictwo w Konkursie umożliwiło sprawdzenie sił w zawodowej rywalizacji. 
Dla organizatorów Konkursu to ważne konkluzje. Wzmacniamy rangę zawodu asystentki, dajemy satysfakcję laureatkom i wszystkim uczestniczkom, a wszelkie niedogodności towarzyszące nam podczas przygotowania i przeprowadzania Konkursu bledną i schodzą na dalszy plan.
Warto nadmienić, że organizacja Konkursu, to długofalowy proces, który wieńczy wręczanie nagród. 
Niebawem zamieścimy wywiady z Asystentkami Roku 2016 i uchylimy rąbka tajemnicy z przygotowań i realizacji Konkursu. 

Zarząd EUMA-Poland