2019-04-18 Życzenia Wielkanocne 2019

Drogie Członkinie i Sympatycy EUMA-Poland
Mamy coraz mniej okazji do częstych spotkań i wymiany poglądów na różne tematy – zawodowe, towarzyskie, naukowe itp. Brakuje nam też czasu na refleksje: dokąd i po co tak pędzimy.
Chyba wraz z nastaniem wiosny trzeba będzie się nad tym zastanowić. Te kilka dni przedświątecznej „gorączki” dobrze byłoby zamknąć podsumowaniem w postaci chwili ciszy i wypoczynku.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Wam:

 • słonecznych i pogodnych dni,
 • smacznych potraw bez kalorii,
 • długich spacerów, które pozwolą odetchnąć pełną piersią,
 • życzliwych gości lub wizyt w życzliwym otoczeniu,
 • uwolnienia się na te dni z kłopotów zawodowych,
 • prawdziwej harmonii w rodzinie,
 • zrozumienia wśród przyjaciół,
 • dużo radości i uśmiechu.

Mamy nadzieję, że te życzenia się spełnią i będą to Święta wyjątkowe.Spędziliśmy razem ponad 20 lat. Żegnamy Was jako EUMA-Poland. Mamy nadzieję powitać jako EMA-Poland po rejestracji Stowarzyszenia w mazowieckim Starostwie.
Zarząd EUMA-Poland
 

2019-02-28 Zaproszenie na konferencję

Polski Instytut Rozwoju ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji:

„Workflow – dokumenty pod kontrolą”– 18 kwietnia, Warszawa

Wymagana rejestracja->>

Współczesny biznes charakteryzuje się szybką reakcją na pojawiające się zmiany. Sprawne zarządzanie dokumentami jest niezwykle ważne - uporządkowane nie tylko ułatwiają pracę, ale przede wszystkim stanowią o powodzeniu przedsiębiorstwa. Konferencja ma za zadanie przedstawienie najnowszych trendów w zakresie rozwiązań ułatwiających, usprawniających i automatyzujących prace firmy.
Organizator zaprasza do udziału przedstawicieli CIO, dyrektorów i kierowników działów informatycznych, infrastruktury IT i technologii, dyrektorów i kierowników odpowiedzialnych za zarządzanie drukiem i korespondencją, osoby odpowiedzialne za procesy związane z zarządzaniem dokumentami i informacjami, dyrektorów i kierowników ds. operacyjnych oraz kierowników ds. zakupów. Udział w konferencji jest bezpłatny dla powyższych osób.
 

Jest nam miło poinformować, iż Europejskie Stowarzyszenie Sekretarek i Asystentek - Polska objęła Patronatem Honorowym całe wydarzenie.

2019-01-22 O biurokracji

O biurokracji

Mam nadzieję, że w następnym wieku (pisane przeze mnie w 1999 roku) praca biurowa od której tak wiele zależy we wszystkich dziedzinach naszego życia, będzie bardziej doceniana i lepiej wynagradzana.
Zawsze była i jest spychana do roli Kopciuszka, który bez wytchnienia pracuje dla innych i rzadko jest doceniany. Dzięki jego pracy toczy się nasze papierkowe życie – jako jednostki, grupy, firmy, państwa. Praca biurowa jest wkładana w każdy dokument towarzyszący naszemu życiu (a także śmierci). Jest wkładania w przygotowywanie aktów urodzenia, świadectw szkolnych dowodów osobistych, legitymacji członkowskich, porozumień międzypaństwowych, raportów z działalności wielkich firm, dyplomów znanych uczelni itd. Jednym słowem towarzyszy nam przez całe życie.

Dlaczego nikt nie patrzy na pracę biurową z takiego punktu widzenia, a wiele osób odnosi się do niej lekceważąco (pisane 20 lat później). Bez biurokracji nas po prostu nie ma! Każdy z nas poza swoim rzeczywistym życiem, wiedzie życie "papierkowe" (ostatnio „elektroniczne”), które bardzo często zdaje się być ważniejsze od tego rzeczywistego, a powłoka cielesna – dodatkiem do danych personalnych. Póki to "życie przy życiu" biegnie obok siebie, i nie przysparza nam kłopotów, właściwie nie zdajemy sobie sprawy z jego uciążliwości. PESEL, RODO wydają się niepotrzebne dopóki ktoś nam nie skradnie naszej tożsamości. Przyzwyczailiśmy się do tego, że nawet najdrobniejszy fakt w naszym życiu, wymaga potwierdzenia dokumentem, ponieważ, jak mówi łacińskie przysłowie: verba volant scripta manent, czyli słowa ulatują, zapisy pozostają.
 

2018-12-19 życzenia świąteczne 2018

Drogie Koleżanki,
w imieniu członkiń EUMA w Polsce i w całej Europie składamy Wam najlepsze życzenia Świąteczne i Noworoczne:

 • aby miła atmosfera wigilijna pozwoliła zapomnieć o przykrych wydarzeniach, jakie miały miejsce w ciągu roku;
 • aby Mikołaj nie bacząc na kryzys okazał się wyjątkowo hojny i spełnił Wasze oczekiwania;
 • aby podzielenie się opłatkiem miało wymiar duchowy jako symbol dzielenia się z bliźnimi - wszystkim co mamy;
 • aby uczestnictwo w Pasterce dało nam poczucie bezpieczeństwa dla nas samych, naszych Rodzin i Rodaków;
 • aby Świąteczne wizyty składane bliskim były wyrazem więzi jaka nas łączy;
 • aby przyjmowanie gości było wyrazem naszego „otwarcia się” na innych;
 • aby Wieczór i Noc Sylwestrowa upłynęły w atmosferze wartej wspominania przez cały rok:
 • aby Nowy Rok 2019, przyniósł nowe wyzwania zakończone sukcesem na każdej płaszczyźnie:
 • aby spełniły się wszystkie marzenia – te wypowiadane głośno i te ukryte w sercu…

A więc, jeszcze raz Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku od nas wszystkich.
EUMA-Poland
 

2018-06-12 Narodowe (NQF) a Europejskie Ramy Kwalifikacji (EQF)

W dniach 5-6 czerwca odbyła się w Hotelu Novotel Międzynarodowa Konferencja na temat NQF_IN – Developing models of inclusion of non-formal sector qualifications in national qualifications frameworks – the Experience of European countries (czyli przedstawienie doświadczeń 8 krajów europejskich w zakresie włączenia kwalifikacji nieformalnych w narodowe ramy kwalifikacji).
Organizatorem Konferencji (współfinansowanej ze środków EFS) był Instytut Badań edukacyjnych w Warszawie.
Wydaje się, że zanim przejdę do istoty sprawy powinnam przytoczyć kilka definicji niezbędnych do prawidłowej oceny rangi tego Wydarzenia.

Kwalifikacje to wiedza (co wiemy), umiejętności (co potrafimy) i kompetencje społeczne (jak potrafimy użyć tych elementów z korzyścią dla siebie i społeczeństwa). Ich ranga jest nie do przecenienia:
• pozwalają zasygnalizować zatrudnionym, czego oczekują od nich pracodawcy,
• pozwalają ocenić wyniki nauczania,
• pomagają edukacji i autorytetom prowadzącym szkolenia - ocenić poziom i zawartość materiału, przyswojonego przez osobę,
• stanowią wyraz osiągnięć danej jednostki.

 

1 2 3 ... 20